poniedziałek, 17 listopada 2014

Festiwal czekolady i słodyczy

Właśnie wróciłam z najsłodszych targów, jakie kiedykolwiek zorganizowano w Polsce. Zaprezentowało się wielu ciekawych cukierni, manufaktur, producentów sprzętu gastronomicznego oraz sklepów z rzeczami do pieczenia oraz dekoracji. Również można było zobaczyć kolekcję ubrań i rzeźb wykonanych całkowicie z czekolady, wystawę pięknie ozdobionych tortów oraz czekoladowy pociąg. Zapraszam do obejrzenia krótkiej relacji ;)


Już przy samym wejściu można było podziwiać oraz zakupić przepiękne słodkości z warszawskich cukierni. Ciastka kusiły wyglądem i zapachem, a wybór był naprawdę ogromny. Najbardziej zachwyciły mnie dwie cukiernie ze względu na oryginalność deserów jakie znalazły się w ich ofercie. Szczególnie jedna wyróżniała się uroczymi i słodkimi wyrobami w pastelowych kolorach.

Przy jednym stanowisku zatrzymałam się na dłużej, aby zobaczyć jak zrobić perfekcyjne rogaliki w dodatku z nadzieniem czekoladowym !
Wśród wystawców nie zabrakło również naszego trójmiejskiego Dekera ;)
Ogromną furorę zrobiło stoisko Wedla i czekoladowy pociąg :) Cała makieta z domkami i drzewami była wykonana z różnych rodzajów czekolady. Miałam również okazję zobaczyć dekorację wedlowskich torcików, Panie z mistrzowską precyzją wykonywały napisy i wzorki, a dekoracja jednego torciku zajmowała około 5 minut.


Również można było zobaczyć kolekcję ubrań wykonanych całkowicie z czekolady, które dodatkowo były malowane i zdobione brokatem. Zapewniano, że wszystkie ubrania nadają się do zjedzenia ;) w kolekcji znalazły się kreacje wyjściowe, eleganckie oraz bardziej odważne :)
Największą atrakcją dla dzieci była Manufaktura cukierków. Można było zobaczyć całą produkcję od początku do końca, a dzieci świetnie się bawiły robiąc kolorowe lizaki.
Na wystawie nie zabrakło świątecznych klimatów, aż nabrało się chęci do dekorowania pierniczków ! Przepiękna wystawa tortów, bardzo zazdroszczę talentu !Na targach można było kupić wyroby z Manufaktury Czekolady, gdzie bardzo zwraca się uwagę na proces produkcji czekolady od ziarna kakaowca do samej tabliczki.

Krótko podsumowując...mam nadzieję, że takich cukierniczych akcji będzie coraz więcej ! :)

1 komentarz: