środa, 12 lipca 2017

Lizbona


Słońce, upał, piękna ceramika...no dobra, ale do rzeczy. Gdzie można zjeść coś słodkiego ? W Lizbonie to nic trudnego - cukiernie ze słynnymi pasteis de nata znajdują się na każdym kroku, ale zapraszam na krótki opis miejsc, które odwiedziłam osobiście :)Swój krótki przewodnik muszę zacząć od najsłynniejszej cukierni w Portugalii w dzielnicy Belem. Mimo wakacji pojechałam tam bardzo wcześnie, aby uniknąć tłumów...W środku warto się rozejrzeć, oprócz głównej sali jest wiele mniejszych i uroczych z małymi stolikami, można również zobaczyć (pewnie tylko część) produkcji słynnych słodkich budyniowych ciastek pasteis de belem. Aby znaleźć wolny stolik polecam przyjechać najpóźniej o 9, potem robi się naprawdę tłoczno. Oprócz słodkich wyrobów znajdziecie tam wiele opcji kanapek na ciepło, tak więc idealne miejsce na śniadanie nie tylko dla łasuchów ;)
Pasteis de Belem - Rua de Belem 84-92

 Kolejnym miejscem o którym czytałam w przewodniku, a trafiłam tam przez przypadek spacerując po wąskich uliczkach Lizbony jest Café A Brasileira. Warto usiąść na zewnątrz i odpocząć pijąc kawę (u mnie espresso z lodem) lub w środku - wnętrze jest bardzo eleganckie i stylowe. A potem spacerem po dzielnicy Chiado :)
Café A Brasileira - Rua Garrett 120, dzielnica Chiado 
Zostańmy przy stylowych kawiarniach :) Kolejną propozycją jest Pastelaria Versailles - to dobre miejsce, aby zobaczyć jak niektórzy Lizbończycy rozpoczynają dzień. Również bardzo eleganckie wnętrze, przesympatyczni i uroczy kelnerzy w kamizelkach i muszkach. Uwielbiam ich wersję cappucino z większą pianką i kakao :)
Pastelaria Versailles - Avenida da República 15-A


 Jako że pracuję tam gdzie pracuję :) Postanowiłam udać się do miejsca typu Speciality Coffee, aby kupić drobny upominek, uprzejmy Pan barista doradził jaką kawę mam kupić (bardzo chciałabym porozmawiać o stopniu i długości palenia ziarna..ale jeszcze muszę się podszkolić ;)) Bardzo klimatyczne miejsce w fajnej dzielnicy i mało turystyczne. No i mają dobrą kawę :) Można nabrać sił i później udać się na spacer po bardzo klimatycznym Barrio Alto.
Fabrica Coffee Roasters - R. das Portas de Santo Antão 136 Kolejna popularna cukiernia to Fabrica de nata, sieciówka i można ją znaleźć w róznych miejscach w centrum no i achhhh ta ceramika :)
Ciasta, ciastka, ciasteczka i jeszcze więcej ciastek...są wszędzie ! 
 

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz